Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, z populacją sięgającą miliona mieszkańców, w tym prawie 200.000 studentów studiujących na krakowskich uniwersytetach. Jako dawna stolica Polski (do 1609 r.), Kraków był siedzibą polskich rodzin królewskich, które rezydowały na Wawelu. Miasto jest uznawane jest za kulturalną stolicę Polski i miejsce najcenniejszego dziedzictwa narodowego.
Kraków i jego okolice mogą poszczycić się siedmioma zabytkami wpisanymi na listę dziedzictwa UNESCO. Są to: zabytkowe Stare Miasto ze średniowiecznym i renesansowym Rynkiem, budynek Sukiennic, dawny Ratusz, Kościół Mariacki i Kościół św. Wojciecha, najmniejszy kościół w Krakowie. W odległości krótkiego spaceru znajduje się wspaniały Zamek Królewski na Wawelu z renesansowym dziedzińcem i katedrą, w której znajdują się groby polskich królów i królowych oraz jednej kobiety-króla. Historyczne budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej uczelni w Polsce, założonej w 1364 roku, znajdują się na Starym Mieście w Krakowie (patrz Wydarzenia towarzyskie). Jeśli macie Państwo wolny weekend po konferencji, inne miejsca warte odwiedzenia to wspaniała trzynastowieczna kopalnia soli w Wieliczce i dzielnica żydowska Kazimierz.
Dwie wyjątkowe dzielnice Krakowa, Stare Miasto i Dzielnica Żydowska Kazimierz, to dwa bijące serca miasta, tradycyjne miejsca wieczornych spotkań mieszkańców, którzy dzielą je z 12 milionami turystów odwiedzających Kraków każdego roku.
Wysłuchajcie średniowiecznego hejnału, granego co godzinę (przez prawdziwą osobę) z jednej z wież Kościoła Mariackiego na cztery strony świata. Zobaczcie Smoka Wawelskiego, który zionie prawdziwym ogniem przed swoją jaskinią u stóp zamkowego wzgórza. Poznajcie liczne legendy o Krakowie i cieszcie się jego wyjątkową atmosferą.